ML03V10R8BAT2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
ML03V10R8BAT2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MLO™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.8 pF