MLF14FTC360R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MLF14FTC360R
Paket:
0204
Beschreibung:
RES 360 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings -
Resistance 360 Ohms
Series MLF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W