MLF1608E6R8MTA00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
MLF1608E6R8MTA00
Hersteller:
TDK Corporation
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 35 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Series MLF
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz