MLF18FTC43K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MLF18FTC43K0
Paket:
0102
Beschreibung:
RES 43K OHM 1% 1/8W MELF 0102
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 43 kOhms
Series MLF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W