MLFM15FTC5K10
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
MLFM15FTC5K10
Paket:
0102
Beschreibung:
RES 5.1K OHM 1% 1/5W MELF 0102
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings -
Resistance 5.1 kOhms
Series MLFM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W