MLH300PSB01E
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
MLH300PSB01E
Beschreibung:
SENSOR AMP 300PSI .5-4.5VDC OUT
Benutzer handbuch
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Packard Metripak 150
Output Type Analog Voltage
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MLH
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder, Metal
Voltage - Supply 7V ~ 30V
Output 0.5 V ~ 4.5 V