MLP112M100EK1C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
MLP112M100EK1C
Beschreibung:
CAP ALUM 1100UF 20% 100V FLATPCK
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 112mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MLP
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 4.2 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1100 µF