MLP152M080EK1A
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
MLP152M080EK1A
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 80V FLATPACK
Auf Lager : 10
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.6 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 106mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MLP
Package / Case FlatPack, Tabbed
Ripple Current @ High Frequency 4.2 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 µF