MLR205K630
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
MLR205K630
Beschreibung:
CAP FILM 2UF 10% 630VDC RADIAL
Auf Lager : 1523
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.614" (41.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.811" L x 0.807" W (46.00mm x 20.50mm)
Series MLR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 2 µF