MLR392K630
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
MLR392K630
Beschreibung:
CAP FILM 3900PF 10% 630VDC RAD
Auf Lager : 7444
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.451" (11.44mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.544" (13.84mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.694" L x 0.266" W (17.63mm x 6.76mm)
Series MLR
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 3900 pF