MLSG561M250EB1C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
MLSG561M250EB1C
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 250V FLATPACK
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.000" (25.40mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series Flatpack™- MLSG
Package / Case FlatPack
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 560 µF