MLW3012-28-RE-2A
NKK Switches
Produkt-Nr.:
MLW3012-28-RE-2A
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color Incandescent, Yellow
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Square - 19.20mm²
Current Rating (Amps) 5A (AC), 3A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 30,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 28 VAC
Series MLW
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V