MM031C222KCZ2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MM031C222KCZ2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Medical, Non-Critical
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.029" (0.74mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2200 pF