MMWA2P68K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
MMWA2P68K
Beschreibung:
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.366" Dia x 1.000" L (9.30mm x 25.40mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MMWA
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.68 µF