MOV-07D361K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MOV-07D361K
Beschreibung:
VARISTOR 360V 1.2KA DISC 7MM
Auf Lager : 9833
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 168 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series -
Energy 25J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 230 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 300 V