MOV-10D680K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MOV-10D680K
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 61 V
Capacitance @ Frequency 1500 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 75 V
Series -
Energy 8.2J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 40 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 500 A