MOV-14D271KTR
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
MOV-14D271KTR
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 270V 4.5KA DISC 14MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 243 V
Capacitance @ Frequency 740 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 270 V
Varistor Voltage (Max) 297 V
Series -
Energy 70J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Bourns Inc.
Maximum AC Volts 175 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 225 V