MP1-3L-2L-30
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
MP1-3L-2L-30
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 2X12V 1200W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CSA, UL, VDE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 11.00" L x 8.00" W x 2.50" H (279.4mm x 203.2mm x 63.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 30 A
Current - Output 1 62.5 A
Series MP1 (1200W)
Power (Watts) 1200W
Type Enclosed
Efficiency 85%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC