MP2K940L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
MP2K940L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
2-SMD
Beschreibung:
MP2K940L 0.05% REELED
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Resistance 2.94 kOhms
Series MP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W