MP5KE28CAE3
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
MP5KE28CAE3
Paket:
DO-204AL (DO-41)
Beschreibung:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO204AL
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V