MPC5200CBV400
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPC5200CBV400
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
272-PBGA (27x27)
Beschreibung:
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC G2_LE
Speed 400MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Security Features -
USB USB 1.1 (2)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 272-PBGA (27x27)
Series MPC52xx
Package / Case 272-BBGA
Additional Interfaces AC97, CAN, J1850, I²C, I²S, IrDA, PCI, PSC, SPI, UART
Ethernet 10/100Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DDR, SDRAM
Voltage - I/O 2.5V, 3.3V