MPC7410THX400LE
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPC7410THX400LE
Paket:
360-CBGA (25x25)
Beschreibung:
IC MPU MPC74XX 400MHZ 360CBGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor PowerPC G4
Speed 400MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 360-CBGA (25x25)
Series MPC74xx
Package / Case 360-BCBGA, FCCBGA
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers -
Voltage - I/O 1.8V, 2.5V, 3.3V