MPC853TVR100A
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPC853TVR100A
Paket:
256-PBGA (23x23)
Beschreibung:
IC MPU MPC8XX 100MHZ 256BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor MPC8xx
Speed 100MHz
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TA)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 256-PBGA (23x23)
Series MPC8xx
Package / Case 256-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, PCMCIA, SPI, TDM, UART
Ethernet 10Mbps (1)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr NXP USA Inc.
RAM Controllers DRAM
Voltage - I/O 3.3V