Zuhause / Microprocessors / MPC860SRZQ66D4557
minImg
MPC860SRZQ66D4557
Freescale Semiconductor
Produkt-Nr.:
MPC860SRZQ66D4557
Paket:
357-PBGA (25x25)
Beschreibung:
IC MPU MPC86XX 66MHZ 357BGA
Benutzer handbuch
Display & Interface Controllers -
Core Processor MPC8xx
Speed 66MHz
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TJ)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 357-PBGA (25x25)
Series MPC86xx
Package / Case 357-BBGA
Additional Interfaces HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Ethernet 10Mbps (4)
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
RAM Controllers DRAM
Mfr Freescale Semiconductor
Voltage - I/O 3.3V