MPDTY024S
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
MPDTY024S
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 1.8V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.23" W x 0.94" H (33.0mm x 5.8mm x 24.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series MPDTY
Power (Watts) 10 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 12-SIP Module
Efficiency 93%