MPI-400-10
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
MPI-400-10
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 400VA CHAS MT
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style Terminal Block
Height - Seated (Max) 98.20mm
Voltage - Primary 100V, 115V, 200V, 215V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 104.80mm L x 128.10mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 80A, Series 40A
Weight 9.9 lbs (4.5 kg)
Primary Winding(s) Dual, Multiple Taps
Series MPI
Type Laminated Core
Power - Max 400VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V