MPI4040R2-2R2-R
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MPI4040R2-2R2-R
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3.2A 58 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58mOhm
Inductance 2.2 µH