Zuhause / TVS Diodes / MPLAD36KP16AE3
minImg
MPLAD36KP16AE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MPLAD36KP16AE3
Beschreibung:
TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1324A (1.324kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.2V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V