Zuhause / TVS Diodes / MPLAD36KP180CAE3
minImg
MPLAD36KP180CAE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MPLAD36KP180CAE3
Paket:
PLAD
Beschreibung:
TVS DIODE 180VWM 291VC PLAD
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 124A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V