Zuhause / TVS Diodes / MPLAD36KP300AE3
minImg
MPLAD36KP300AE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MPLAD36KP300AE3
Beschreibung:
TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 75A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 333V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 483V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V