Zuhause / TVS Diodes / MPLAD36KP51AE3
minImg
MPLAD36KP51AE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MPLAD36KP51AE3
Beschreibung:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 437A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V