Zuhause / TVS Diodes / MPLAD36KP75CAE3/TR
minImg
MPLAD36KP75CAE3/TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MPLAD36KP75CAE3/TR
Beschreibung:
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 298A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V