MATRIX TECHNOLOGY INC.
Produkt-Nr.:
MPS-3063X
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC POWER SUPPLY 3CH DISP VOLTAGE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$693.5
$693.5
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Current Regulation - Load | 0.01% + 3mA |
| Voltage Regulation - Load | 0.01% + 3mV |
| Current - Output | 0A, 0A, 0A, 0 ~ 3A, 6A, 6A |
| Accuracy - Voltmeter; Ammeter | 0.03% + 10mV; 0.1% + 5mA |
| Size / Dimension | 14.961" L x 10.039" W x 4.331" H (380.00mm x 255.00mm x 110.00mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage Regulation - Line | 0.01% + 3mV |
| Series | MPS-X |
| Power (Watts) | - |
| Type | Bench (AC to DC) |
| Number of Characters | 17 (2) |
| Display Type | - |
| Voltage - Supply | - |
| Voltage - Output | 0V, 0V, 0V, 0 ~ 6V, 30V, 30V |
| Mfr | MATRIX TECHNOLOGY INC. |
| Ripple | 2mVrms, 5mArms |
| Features | RS232, USB Interface |
| Package | Bulk |
| Current Regulation - Line | 0.01% + 3mA |