Meritek
Produkt-Nr.:
MPTS1812L010
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 60V 0.1A 1812
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Approval Agency | cUL, TUV, UL |
| Current - Max | 100 A |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 15 Ohms |
| Series | MPTS |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 1.6 Ohms |
| Mfr | Meritek |
| Current - Trip (It) | 300 mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Time to Trip | 20 ms |