MPTS2920L185
Meritek
Produkt-Nr.:
MPTS2920L185
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 33V 1.85A 2920
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 33V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.85 A
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 150 mOhms
Series MPTS
Type Polymeric
Package / Case 2920 (7351 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 3.7 A