Meritek
Produkt-Nr.:
MPTS2920L40016
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 16V 4A 2920
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 16V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 4 A |
| Approval Agency | cUL, TUV, UL |
| Current - Max | 100 A |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 40 mOhms |
| Series | MPTS |
| Type | Polymeric |
| Package / Case | 2920 (7351 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 10 mOhms |
| Mfr | Meritek |
| Current - Trip (It) | 8 A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Time to Trip | 4 s |