NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPX2200AP
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 29.01PSIA 0.19" .04V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 29.01PSI (200kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Port Size | Male - 0.19" (4.93mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPX2200 |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Voltage - Supply | 10V ~ 16V |
| Output | 0 mV ~ 40 mV (10V) |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 116.03PSI (800kPa) |
| Base Product Number | MPX2200 |