NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPX4115AS
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 16.68PSIA 0.19" 4.8V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 2.18PSI ~ 16.68PSI (15kPa ~ 115kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | Male - 0.19" (4.93mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPX4115A |
| Accuracy | - |
| Package / Case | 6-SIP Module |
| Voltage - Supply | 4.85V ~ 5.35V |
| Output | 0.2 V ~ 4.8 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 58.02PSI (400kPa) |
| Base Product Number | MPX41 |