NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPX5050D
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 7.25PSID 4.7V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 7.25PSI (50kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPX5050 |
| Accuracy | ±2.5% |
| Package / Case | 6-SIP Module |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 0.2 V ~ 4.7 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 29.01PSI (200kPa) |
| Base Product Number | MPX50 |