NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPXC12DT1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 1.45PSID .065V CHIP PAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 1.45PSI (10kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPX12 |
| Accuracy | ±10% |
| Package / Case | 4-SSIP Module |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Output | 0 mV ~ 65 mV (3V) |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum Pressure | 10.88PSI (75kPa) |
| Base Product Number | MPXC12 |