MPXV1D0830L6R8
KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D0830L6R8
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 6.8A 37.9MOHM SM
Auf Lager : 2895
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.341" L x 0.315" W (8.65mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 37.9mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series MPXV
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 16MHz