KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D0840L4R7
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 8.7A 23.5MOHM SM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.4915
$1.4915
10
$1.3832
$13.832
25
$1.2768
$31.92
50
$1.06381
$53.1905
100
$0.99997
$99.997
250
$0.893646
$223.4115
500
$0.765966
$382.983
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Current - Saturation (Isat) | 11A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 8.7 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.341" L x 0.315" W (8.65mm x 8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 23.5mOhm Max |
| Inductance | 4.7 µH |
| Series | MPXV |
| Type | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz |
| Mfr | KEMET |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Metal Composite |
| Base Product Number | MPXV1D0840 |