MPXV1D1040L6R8
KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D1040L6R8
Beschreibung:
FIXED IND 6.8UH 8.3A 24.1MOHM SM
Auf Lager : 85
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 11.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 24.1mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz