MPXV1D1235L1R0
KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D1235L1R0
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 21.5A 4.2MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 32.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 21.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.2mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz