MPXV1D1740L150
KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D1740L150
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 7.5A 35.2MOHM SMD
Auf Lager : 85
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 35.2mOhm Max
Inductance 15 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz