MPXV1D1740L470
KEMET
Produkt-Nr.:
MPXV1D1740L470
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 4A 125.7 MOHM SMD
Auf Lager : 100
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 6.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 125.7mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.5MHz