NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
MPXV5004DP
Hersteller:
Paket:
8-SOP
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 0.57PSID 0.13" 4.9V 8SOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Pressure | 0.57PSI (3.92kPa) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | Male - 0.13" (3.3mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Series | MPXV5004 |
| Accuracy | - |
| Package / Case | 8-BSOP (0.475", 12.06mm Width) Dual Ports, Same Side |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 1 V ~ 4.9 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 2.32PSI (16kPa) |
| Base Product Number | MPXV5004 |