MQ11K50L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
MQ11K50L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
2-SMD
Beschreibung:
MQ11K50L 0.05% REELED
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Resistance 11.5 kOhms
Series MQ
Power (Watts) 0.125W, 1/8W