MR042C391KAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MR042C391KAA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 390PF 200V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 390 pF