MR045C122MAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MR045C122MAA
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1200 pF